Okazje na rynku nigdy się nie kończą

Na rynku mówi się, że okazje na rynku nieruchomości się skończyły!
Dla wielu osób takie twierdzenia mogą być przekonujące, tym bardziej gdy wypowiada je osoba „związana” z rynkiem nieruchomości, a nie mogą normalnie kupić nieruchomości w okazyjnej cenie.

Prawda jest taka, że OKAZJE NA RYNKU NIGDY SIĘ NIE KOŃCZĄ! Nigdy!

Ludzie nie przestają otrzymywać spadków, ciągle się rozwodzą, wyprowadzają się do innego miasta, czy zmienia się ich sytuacja materialna. Powody do sprzedaży są różne, uwierz mi, kupuję okazyjnie nieruchomości od 2012 roku i do tej pory ZAWSZE znajdowałem okazję. Do tej pory poznałem i przetestowałem aż….49 sposobów na WYŁOWIENIE okazji poza normalnym rynkiem. 49! Ciężko mi było w to uwierzyć kiedy to spisałem.
Inwestowanie w nieruchomości staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Trzymanie pieniędzy na koncie przy niskim oprocentowaniu mija się z celem, a na pytanie „czy wierzysz, że ZUS da nam godne życie na starość” mało kto odpowiada twierdząco. Najbardziej bezpieczną i popularną metodą inwestowania pieniędzy są właśnie nieruchomości. Czy to znaczy, że trzeba zacząć się tym interesować, szukać, kupować? Kiedy kupować? Czy może poczekać na lepszy moment?

Wśród inwestorów krążą takie powiedzenia: „Nie czekaj, aby kupić nieruchomość. Kup nieruchomość i czekaj” – więc nie ma co czekać.

„Najlepszym momentem do zakupu nieruchomości było wczoraj, drugim najlepszym momentem do zakupu nieruchomości jest dzisiaj, trzecim najlepszym momentem do zakupu nieruchomości jest jutro” – tyle w kontekście najlepszego momentu.

oraz moje ulubione….

„Okazja dekady zdarza się co tydzień!” – chodzi też o to, żeby nie zakochiwać się w nieruchomości. Tylko kiedy ta zostanie kupiona przez kogoś innego, żeby nie rozpaczać oraz kiedy nie wszystko jest dograne….żeby odpuścić, bo przyjdzie kolejna.

A o co chodzi z tym okazjami? Czym jest okazja na rynku nieruchomości? – możesz spytać.
To proste! ZARABIAMY PIENIĄDZE na nieruchomości w momencie jej zakupu. Jeśli wynajmujesz, nabywasz aktywo, które daje owoce, rośnie na wartości w długim okresie, jeśli jeszcze kupisz je taniej niż cena rynkowa, zyskujesz podwójnie! Jeśli ktoś kupuje, po to aby sprzedać z zyskiem, to dalej ZARABIA W MOMENCIE ZAKUPU, ale ZYSK REALIZUJE W MOMENCIE SPRZEDAŻY. Stąd im taniej kupisz, tym więcej zysku możesz zrealizować! Albo ujmując to inaczej: tym szybciej się bogacisz.
Tylko nieruchomości mają taką funkcję spośród stabilnych aktywów przynoszących zyski, żeby kupić je taniej niż ich cena rynkowa.

Wyobraź sobie za ile możesz kupić na giełdzie akcje wartości 100.000 złotych?!
Właśnie! Za 100.000 złotych.
A za ile możesz kupić nieruchomość wartą 100.000 złotych?

Oczywiście kiedy pójdziesz kupić w pierwsze lepsze miejsce i bez przygotowania to pewnie 100.000 złotych. Jednak jeśli nabędziesz wiedzę i umiejętności, to możesz nabyć za 95.000 złotych – po krótkich negocjacjach. Czasem za 90.000 złotych kiedy odkryjesz „mankamenty” nieruchomości lub też motywację sprzedającego. Czasem – co Ci będę mówił – jeszcze taniej!
Widzisz więc, że nabywanie okazji na rynku to umiejętność, której można się nauczyć.
Stąd tak naprawdę kiedy ktoś mówi Ci, że okazje się skończyły, komunikuje, że nie wie ani jak je znaleźć, ani jak je kupić.

Przewiń do góry