Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie własnego kapitału, jest działaniem bardzo rozsądnym i przyszłościowym. Pieniądze, które na siebie nie zarabiają i wyłącznie leżą na koncie bankowym przestają być jakimkolwiek zabezpieczeniem. Starsi bankierzy twierdzą, że pieniądz ciągle musi być w ruchu. Coś w tym jest, ponieważ inwestowanie swoich funduszy może przynieść nam całkiem spore zyski. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze ulokujemy swój kapitał. Inwestycje pokroju Amber Gold to oczywisty strzał w stopę, dlatego zanim zaczniemy inwestować, warto jest dowiedzieć się, co da nam pewny i bezpieczny zysk.

                                       Wartość stała, to dobra wartość

Kapitalizm charakteryzuje się tym, że wartość pieniądza może się wahać. Nawiasem mówiąc pieniądz nie jest już wymienialny na złoto w banku i w zasadzie ma wartość umowną. Tak, jeśli wszyscy zaczęliby panikować i bańka spekulacyjna pęknie, to światowa gospodarka będzie miała cięższy okres. To, co międzypokoleniowo przenosi wartość to nieruchomości. Patrząc na ostatnie wykresy, można stwierdzić nawet, że w ostatnim czasie ceny nieruchomości bardzo mocno idą w górę, co oznacza, że inwestycja w nieruchomości jest nie tylko bezpieczna, ale i rentowna. Co ciekawe, ceny mieszkań idą w górę, ponieważ zarabiamy coraz więcej. Wydawać by się mogło, że skoro zarabia się coraz więcej, to cena relatywnie będzie się obniżać. Nic bardziej mylnego. Nieruchomości to najbardziej bezpieczna inwestycja, w którą możemy włożyć swój kapitał. Kupno mieszkania, czy innej nieruchomości może także posłużyć, jako dochód pasywny. W jaki sposób? 

                                     Dochód pasywny, czyli pieniądze każdego miesiąca

Nawet jeśli mamy gdzie mieszkać, a nowe mieszkanie wydaje nam się totalnie niepotrzebne, to nie znaczy to, że nie powinniśmy go kupić, jeśli mamy na tyle wysokie fundusze lub zdolność kredytową.
Kupując nieruchomość, można zacząć ją wynajmować, zyskując przy tym stały, miesięczny dochód bez wychodzenia z domu, zwłaszcza jeśli oddelegujemy to wyspecjalizowanej firmie. Nie dość, że będziemy mieli zabezpieczenie naszego kapitału w formie mieszkania, to jeszcze tenże kapitał, będzie się mnożył i powielał poprzez wynajem nieruchomości. 
Oczywiście nasz świat składa się z wielu niebezpieczeństw i nie inaczej jest i w tym przypadku. Zanim wynajmiemy świeżo kupione mieszkanie, warto zaznajomić się z dzisiejszymi przepisami, lub też skorzystać z wiedzy praktyków, którzy pomogą nam uniknąć wielu niepotrzebnych pułapek. 
Zawsze jest jakiś stopień ryzyka, że trafimy na kogoś, kto niekoniecznie będzie chciał płacić miesięczne zobowiązanie i zaczną się problemy z zasiedziałym lokatorem. Tak będzie prawie na pewno prędzej czy później bez odpowiedniej edukacji i zabezpieczeń w umowie, bez selekcji i bez firmy zarządzającej najmem. 

Inwestuj w to, co przenosi majątek przez pokolenia

Ziemia i nieruchomości zawsze miały swoją cenę, a w czasach, kiedy gospodarka potrafi się chwiać pod byle wietrzykiem giełdowych nerwów, warto wiedzieć gdzie ulokować swój kapitał, ponieważ jest to najbezpieczniejsza forma inwestowania i od tysięcy lat cieszy się ogromną popularnością.

Przewiń do góry